• Nie martwmy się. W moim mieście też składowane śmieci a potem likwidowano.... Ale by było wszystko OK, to każdy z urzędów, o tym wiedzę miał: i straż miejska, i policja, i wydział środowiska, i ochrona środowiska, i województwo, i celnicy (bo śmieci były cudze), i konsulat. Teraz dołożą po tych pożarach, jeszcze ze dwie instytucje kontrolujące. Śmieci nadal będą zwożone, ale wiedzę o nich posiądą wszyscy, a na jakiekolwiek działanie każdy na każdego pokaże palcem.  coś stwierdzili,

  Znalezione obrazy dla zapytania składowiska odpadów

  protokół napisali i w pis--du poszli--a wy teraz oddychajcie pełną piersią i nowo narodzonymi na spacer idźcie---rząd mówi, że wszystko jest super wcześniejszych badziewiarzy, ustawili prawo pod kolesi którzy dostali koncesje na utylizację odpadów tylko że żadnej utylizacji nie planowali. Konfiskata majątku to powinien być standard dla właścicieli takich płonących wysypisk i odszkodowania dla ludzi którzy muszą wdychać te trucizny. chyba coś ci się pomyliło... gdyby nie pożary PiS nic by z tym nie zrobił bo by o tym nie miał zielonego pojęcia, lub też miał o tym wiedzę ale chował ją przed nami.... myślisz, że oni są lepsi od reszty? chyba żartujesz


  votre commentaire
 • Dlaczego właściciel domku jednorodzinnego musi się podłączyć do"państwowego"prądu bo inaczej nie nastąpi odbiór tego budynku.Właściciel domku ma panele słoneczne lub inne żródło z energii odnawialnej a pomimo to jest zmuszany do korzystania z państwówki. Kup se pan te panele (tylko z laski swojej bez doplat z panstwowki) i sie ciesz. Tylko nie jecz potem ze prad z paneli wliczajac ich koszt zakupu i 25letni czas pracy jest 5x drozszy niz tdn do uzycia ktordgo cie tak strasznie przymuszaja

  Oczywiście że odetną prąd i zwindykują, ale chodzi że bez "błogosławieństwa" ZE nie dostaniesz pozwolenia na budowę no i za przyłącz trzeba zapłacić. Co zrobić z nadmiarem prądu z paneli? Może bimber, którym można ogrzać dom w zimie jak jest mało słońca.Czy czasami tutaj nie tkwi możliwość walki ze smogiem?Ludzie piszecie coś o czym nie macie pojęcia. Nikt Wam nie broni korzystać z innych źródeł energii (panele fotowoltaiczne, wiatrak, turbina wodna czy co innego) Problem polega na tym , że Państwo na energię i paliwa nałożyło AKCYZĘ i jak ją zapłacisz to sobie korzystaj i tyle. Takie ludzkie pany.Sprzedałbym sąsiadowi za połowę mniej niż on płaci energetyce.To jest jedno z wielu rozwiązań , których monopolista nie pozwala mi wykorzystać w imię "sprawiedliwego"prawa.A tak w ogóle i w szczególe to ja postawiłbym sobie 1000W lampę , która zużywałaby cały nadmiar prądu 24/h i tyle by widzieli mój prąd. To proste, gdybyś trochę pomyślał. 

  Masz swoje źródło energii np. wiatrak. 

  Zużywasz wyprodukowany prąd w dzień, gdy jesteś w domu. 

  A co miałoby dziać się w nocy kiedy tego prądu potrzebujesz sporo mniej? 

  I tu pojawia się rozwiązanie, bo nadmiar trafia do sieci "państwowej" i jeszcze ci za to płacą. 

  A jeśli masz panele słoneczne? 

  W dzień człowiek bywa w pracy. Słonko świeci a panel produkuje prąd. Oczywiście część zmagazynujesz w akumulatorach, ale co z nadmiarem? 

  W tym przypadku, co byś zrobił w nocy lub mniej słoneczne dni, bez sieci "Państwowej"?


  votre commentaire
 • Dobry szef nie kroczy, nie uświetnia, nie otwiera, a deleguje do otwierania w jego imieniu (ale imię szefa musi być wypowiedziane prawidłowo, z lekką dozą czułości w głosie wypowiadającego), inicjuje (zawsze w małym, zacnym gronie, aby to grono roznosiło po kątach, kto jest rzeczywistym inicjującym), pochyla się zatroskany nad najsłabszym w zespole, rozstrzyga (no, niechby ktoś chciał to zrobić za szefa!), siedzi – gdy musi – w drugim, albo trzecim rzędzie, ale tak układa ciało przy „siedzeniu”, żeby wszyscy wiedzieli, kto tu przewodzi.Eksperymenty psychologiczne powiadasz. Znakomicie, dają jakieś pojęcie o zachowaniach grupy. Mam z tym tylko jeden problem. Wszystkie one są przeprowadzane na ograniczonej grupie, wyselekcjonowanej, w ściśle określonych, i równie ściśle kontrolowanych warunkach. W dodatku w izolacji. Więc ich wartość poznawcza jest. Ale dla takich właśnie warunków. Żadne środowisko nie jest aż tak ściśle ograniczone, jak to, o których piszesz. Ciekawy jest też sposób konstruowania takich doświadczeń. W moim przekonaniu mają służyć bardziej udowodnieniu czegoś, niż obiektywnemu zbadaniu jakiegoś zjawiska.

  Parę osób przywoływało tu nazwisko Fransa De Waala. Może spróbowałbyś zajrzeć od jego książek. Sporo pisze na temat właśnie konstruowania badań nad zachowaniami.

  PS. Szczerze Ci współczuję, że częściej musiałeś obcować z bucami.

  Jeszcze jedna sprawa. Posługujesz się oklepanymi schematami, pozbawionymi jakiegokolwiek sensu. Rozumiem, że bardzo przywiązany jesteś do tradycji z tym „lupus”?


  votre commentaire
 • Zgodnie z badaniami ONZ dotyczącymi jakości życia na Ukrainie, większość Ukraińców żyje poniżej poziomu ubóstwa, co oznacza, że są oni w stanie wydać mniej niż równowartość 5 dolarów, czyli około 130 hrywień (wg aktualnego kursu wymiany) dziennie. Według ekspertów ONZ, poniżej tego progu żyje ponad 80% Ukraińców. Wobec tego aktualne minimum egzystencji na Ukrainie kształtuje się na poziomie 33,5 hrywny, czyli ok. 1,5 USD na dzień.Ukazał się interesujący artykuł n.t. uciekinierów głównie z Afryki.

  Brzmi on: „CDU zbliża się do ” australijskiego rozwiązania”.Warto przy tym zauwazyc. ze lansuje sie taki oto poglad: Kanada ma oczywisty obowiazek importowac setki tysiecy kudlatych „uchodzcow”, zby mogli sobie urzadzic szariat w Kanadzie. To oczywista oczywistosc. A polska racja stanu polega na tym, aby doPolski nie wpuscic ani jednego „ciapatego”. A jak sie ktory zalapal wczesniej – to mu sie spuszcza lomot.Prawie wszyscy Muzułmanie żyją w krajach o strukturze hierarchicznej, rządzonych twardą ręką. Struktura wynika z samej istoty Islamu, zapisów w Koranie.

  Znalezione obrazy dla zapytania merkel

  Więc demokracja jest kwiatkiem do kożucha.

  Poza tym, w dawnych republikach i samej Rosji, funkcjonuje Sufizm raczej, niż Wahabizm.

  Wybicie do nogi Wahabitów, załatwiło problem….

  Ci ktorzy przeżyli i walczą w Syrii, są zwierzyna łowną.

  Nie powrócą do swych ojczyzn- żywi.

  Silne władze centralne z apodyktycznymi dyktatorami nie mogą pozwolić na przeżycie nosicieli idei wojującego Islamu.

  Choćby z tego względu, że utrata władzy na rzecz ośrodka religijnego kontrolowanego przez Saudów, nie jest im w smak.

  Kolorowe rewolucje za saudyjskie pieniądze niekoniecznie są dobrym pomysłem.

  Raczej przepisem na wojnę domową.

  „Wrocław: Tunezyjczycy pobici na przystanku. Nikt nie reagował” … „Trzech Turków studiujących w Toruniu zostało obrzuconych obelgami, a jeden z nich uderzony w twarz. Do incydentu doszło w sklepie, a jego pracownik odmówił wezwania pomocy.”

  Chodzi o propozycję pod obrady partii. Tamże m.in. aby uciekinierów wyławianych na morzu kierować na… ląd afrykański*. W tym roku do Włoch „drogą” morską przybyło 180 tys. nowych migrantów. Piszą ,że Włosi mają „tego po dziurki w nosie” i obecny premier Włoch stoi przed niezwykle trudnym wyzwaniem (gospodarczo też nie jest najlepiej).

  Co do SPD czy Zielonych – spekulacje n.t. własnych kandydatur

  FDP pełza na poziomie 5%.

   


  votre commentaire
 • W arcychrześcijańskich Stanach Zjednoczonych Ameryki handel niewolnikami prosperował aż do roku 1865. Konstytucja USA zakazała sprowadzania nowych niewolników dopiero w roku 1808 ale dopiero traktat Webstera-Ashburtona z roku 1842 ustalał brytyjsko-amerykańskie współdziałanie w zwalczaniu tego handlu, a instytucję niewolnictwa zniesiono w USA dopiero w roku 1865 czyli nieco tylko półtora wieku temu.Prusowie i Jaćwingowie zostali zgermanizowani i jedyne nieszczęście, jakie ich dosięgło to było to, że musieli oni opuścić w roku 1945 swoje rodzinne strony, czyli Prusy Wschodnie, i przenieść się do przyłącza kanalizacji Warszawa Niemiec Zachodnich. 1. To nie było tak, że jakaś tam „setka niedouczonych solidaruchów” wpuściła w maliny 40-milionowy naród, za judaszowe srebrniki, za zwykłe prozaiczne łapówki. Nad tym pracował przecież cały sztab ekspertów z CIA, często absolwentów najlepszych uniwersytetów świata. a doradzali im profesorowie tychże najlepszych uniwersytetów na świecie.

  2. Carl Bernstein, znany z tego, że upublicznił on z Bobem Woodwardem aferę Watergate, a która doprowadziła do rezygnacji Nixona ze stanowiska prezydenta USA, w „ Świętym Przymierzu” („The Holy Alliance’”) w “Time” z 24 lutego 1992, na stronie 28, poinformował czytelników, że „tony sprzętu – faksy (pierwsze w Polsce), prasy drukarskie, nadajniki radiowe, telefony, krótkofalówki, kamery wideo, kserokopiarki, teleksy, komputery, procesory tekstu (word processors) były przemycane do Polski za pośrednictwem kanałów utworzonych przez księży, amerykańskich agentów i przedstawicieli amerykańskiej centrali związkowej AFL-CIO oraz europejskich ruchów pracowniczych. Pieniądze dla zdelegalizowanego związku „Solidarność” (a więc de facto dla jej szefa, czyli dla Lecha Wałęsy) pochodziły z funduszy CIA, Narodowej Fundacji na rzecz Demokracji (the National Endowment for Democracy), tajnych kont watykańskich i zachodnich związków zawodowych. Całkowity koszt tych działań nie jest znany, ale inne źródła mogą być wykorzystane przyłącza kanalizacji  do oceny ich wielkości. Nie można też wykluczyć, że pomoc CIA dla Solidarności zbliżyła się do poziomu działalności tejże Agencji w Afganistanie.”

   Duch, jak sama nazwa wskazuje, NIE jest materialny, a więc nie potrzebuje on materialnych przecież ochroniarzy aby ochronić swego namiestnika na Ziemi. Dobrze przecież wiesz, że boga nie ma – gdyby bowiem bóg istniał, to kontaktował by się z każdym z nas Warszawa przyłącza bezpośrednio,a nie za pomocą kleru, który przecież nie miałby sensu istnienia gdyby bóg rzeczywiście istniał.

  2. Poza tym, to wyjaśnij mi, dlaczego Duch Święty pozwoli na poważne zranienie Karola Wojtyły? Jaki był wtedy jego cel? Ukaranie tegoż Wojtyły? Pokazanie światu, że Wojtyła był grzesznikiem, uzurpującym sobie rolę boskiego namiestnika? Jak też wyjaśnisz mi to, że Wojtyła umierał w straszliwych męczarniach? Jak wyjaśnisz nagła a niespodziewaną śmierć jego poprzednika? Dlaczego ów Duch Święty nakazał kardynałom wybór na biskupa Rzymu kogoś, kto miał za kilkadziesiąt dni zostać nieuśmiercony?


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique